В архіві

Выставка детских работ к юбилею художественной школы

 

Дитяча художня школа біла відкрита 1 вересня 1972 року рішенням №1289 від 15.02.1972р. виконкомом Миколаївської Ради депутатів трудящих. Контингент першого року навчання становив 75 учнів та 6 педагогів. Сьогодні у школі навчається 251 учень. Педагогічний колектив школи – це 12 педагогів з базовою художньою вищою освітою та стажем роботи 35 – 38 років.

З 1972 отримали початкову образотворчу освіту біля 2500 учнів,300 учнів поступили у вищі та середні навчальні заклади образотворчого напрямку. Це найкращі вузи країни та Європи: Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури (5 учнів),Харківська державна академія дизайну і мистецтв (15 учнів),Київський національний університет технології і дизайну (5 учнів),Київська академія декоративно-прикладного мистецтва ім. М.Бойчука (5 учнів),Віденська школа дизайну «Хенцендорф»,Вільнюська академія мистецтв.

Серед випускників Дитячої художньої школи м. Миколаєва  є визначні     миколаївські живописці: Я. Булавицький, С.Завтура, Р.Мерзоєв, Д.Молдаванов, О.Колбанов, І.Андражевська, графіки: І.Покиданець, Л.Ніколаєва; архітектори: О.Бондар, Є.Першина; модельєри: Р.Пнакратов, Д.Багачук, О.Лістунова; художник театру та сцени С.Пантелейчук; ювелір С.Дорошенко.

За роки існування ДХШ вела активну виставкову діяльність. З 2004 року у міжнародних, всеукраїнських, обласних виставках-конкурсах   взяли участь 1232 учні, 285 з них стали переможцями.

Це такі конкурси як:

-Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Об`єднаймося ж, брати мої!», м.Київ (23 переможці);

 -Всеукраїнський конкурс живопису ім. І.Є. Репіна, м.Харків (3переможці);

- Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль, с.Опішне, Полтавська обл. (2переможця);

- Обласний бієнале дитячої творчості пам`яті В.В.Верещагіна, Миколаївський художній музей ім.В.В.Верещагіна (3 гран-прі).

В архіві школи є медалі за участь у міжнародних виставках (Канагава – Японія, Донецьк – Україна).

В експозиції виставки «Художці-40!», присвяченій 40-річному ювілею Дитячої художньої школи м.Миколаєва представлено близько 300 кращих художніх робіт учнів ДХШ, створених протягом останніх років. Серед них є чимало академічних екзаменаційних робіт, натюрмортів і творчих завдань – сюжетних та станкових композицій, декоративних живописних та графічних переробок натюрмортів, сучасних композицій з цитатами робіт майстрів мистецтва, портретів, пейзажів.

Особливе місце на виставці займають декоративно-прикладні роботи учнів – творчі експерименти у техніці аплікації з гофрованого паперу, колажі з різних матеріалів, батік, художній розпис  посуду, лоскутні килими, іграшки з волоку, ляльки з паперу, пластики, сухих рослин та соломи, витинанки, квілінг, кераміка.